Twoje korzyści »
Maksymalny zysk
Obsługa
klienta
Klienci na
całym świecie
Pełna ochrona prywatności

Announcement text here

Zalegające zapasy: fakty

Przedsiębiorcy lub dealerzy w sektorach rolnictwa, pielęgnacji zieleni i maszyn do przenoszenia materiałów często posiadają ogromne zapasy wolno rotujących, przestarzałych części zamiennych. Jest to zwykle spowodowane wieloma przyczynami i kosztuje dużo pieniędzy. Na szczęście BartsParts może w krótkim czasie zamienić Twoje zapasy w gotówkę!

Przyczyny zalegających zapasów

Termin „martwe zapasy” odnosi się do zapasów, które kurzą się na półkach, głównie części, które nie zostały sprzedane do czasu zakończenia ich cyklu życia. Może to obejmować uszkodzone elementy, nieprawidłowe dostawy lub zwroty, resztki produktów sezonowych lub przeterminowane surowce. Wiele czynników przyczynia się do niesprzedanych zapasów.

Przyczyny

Każda firma może znaleźć się z częściami zamiennymi, które są nie do sprzedania, z jakiegokolwiek powodu. Jest to spowodowane przez różne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne, takie jak słaba sprzedaż, niedokładne prognozowanie i spadek popytu.

Nadmierne zamawianie

Najczęstszą przyczyną martwych zapasów jest nadmierne zamawianie. Ważne jest, aby mieć jasny obraz tego, ile z zapasów można sprzedać w danym okresie czasu i jak wiele zapasów potrzebne będzie do realizacji przyszłych zamówień. Dobrze jest mieć system kontroli zapasów i być świadomym swojego wskaźnika rotacji zapasów.

Słaba sprzedaż

Produkt może nie sprzedawać się z wielu powodów. Na przykład, sprzedawca ma w magazynie określoną część dla kilku klientów z określoną maszyną, ale ostatni klient nie potrzebuje już tych części. A może strategia marketingowa firmy nie jest optymalna ze względu na złe oznakowanie produktu, słabe doświadczenie internetowe lub niską świadomość klienta.

Niedokładne prognozowanie

Szereg czynników może prowadzić do niedokładnego prognozowania. Na przykład, gdy bazujesz na błędnych danych lub nierealistycznych oczekiwaniach, nie możesz podejmować świadomych decyzji dotyczących ilości zapasów potrzebnych do zaspokojenia popytu klientów. W niektórych przypadkach, czynniki te są poza kontrolą firmy.

Nawet jeśli Twoja firma ma dokładne umiejętności prognozowania, zmiany na rynku mogą prowadzić do nagłych i nieprzewidywalnych spadków popytu.

Utracone przychody

Zalegające zapasy kosztują. Najbardziej oczywistym kosztem martwych zapasów są utracone przychody. Na przykład, jeśli dealer nie może sprzedać 150 sztuk produktu o cenie detalicznej 50 euro, teoretycznie prowadzi to do utraty 7,500 euro spodziewanego przychodu.

Pozostałe koszty

Istnieją jednak inne koszty, nawet jeśli mogą być mniej oczywiste. Na przykład, zalegające zapasy prowadzą do zwiększenia kosztów utrzymania, w tym powierzchni magazynowej, kosztów pracy i ubezpieczenia. Ponadto, większa ilość zapasów wymaga większego wysiłku w zarządzaniu, a tym samym wyższych płac pracowników. Wreszcie, zmniejsza możliwość generowania zysków, ponieważ przestrzeń, którą zajmuje, mogłaby być w przeciwnym razie wykorzystana na szybciej sprzedające się produkty.

Rozwiązania

Nie zawsze jest możliwe uniknięcie martwych zapasów. Niektórych czynników po prostu nie da się kontrolować. W takim przypadku możesz chcieć sprzedać swoje przestarzałe części zamienne. Wymaga to jednak wiele pracy: określenie stanu magazynowego i cen, znalezienie nabywców, pakowanie, dostawa… to kosztuje dużo czasu. BartsParts może pomóc w tym procesie. Wystarczy zarejestrować się jako sprzedawca, wgrać listę części zamiennych, które chcesz sprzedać i pozwolić BartsParts zająć się resztą!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email